Väike Hipi ehk Liisi näitas alati kõikide alustavate kirjutajate suhtes üles tulist poolehoidu, aitas neid kogenud tegijana ikka nõu ja jõuga. Ta suutis isegi kell kolm öösel leiutada abivajajale elegantse tõlkevaste, pakkuda välja konteksti sobiva mahlaka algriimi või tsitaadi. Me ei taha, et koos Liisiga kaoks siit ilmast toetav sõna ja tugi, mida on alustavatel luuletajatel ning kirjanikel niigi keeruline leida. Peame fondi kaudu meeles, et Liisi oli lihtsalt liiga hea inimene.

Väikese Hipi fondi moodustasid 2019. aasta sügisel, pärast Väikese Hipi ootamatut lahkumist, Liisi Ojamaa pereliikmed ja lähedased.

Fondi asutajateks on Liisi ema Maarja Ojamaa ja tütar Birgitta Ojamaa. Fondi nõukogu liikmeteks on Maarja Ojamaa, Birgitta Ojamaa ja Liisi lesk Ivar Volmar ning juhatuse liikmed Marit Ummelas ja Kai Härmand. Esimese toetuse fondile andsid sõbrad ja klassikaaslased.

Fond toetab Eesti noori luuletajaid ja ulmekirjanikke. Aastal 2020 ootame taotlusi esikkogu üllitamiseks noortelt luuletajatelt. Loe reglememti siit.